صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 384838
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیانحامیان مشایی در حالی دیدار وی با مقامات آمریکایی را تکذیب کرده اند که با عزیمت هیلاری کلینتون به قطر هنوز خبری از اتمام سفر دو روزه رئیس دفتر رئیس جمهور به قطر منتشر نشده است .
به گزارش « فردا » هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا برای شرکت در اجلاس آمریکا و کشورهای اسلامی در قطر به دوحه سفر کرد و هدف اصلی این سفر رایزنی برای تشدید فشارها علیه جمهوری اسلامی ایران است .
سفر کلینتون به صورت کاملا تصادفی زمانی رخ می دهد که به هنگام رسانه ای شدن آن در هفته گذشته خبر سفر اسفندیار رحیم مشایی به قطر نیز منتشر شد.
اسفندیار رحیم مشایی روز چهارشنبه یعنی یک روز قبل از راهپیمایی سراسری 22 بهمن ماه تهران را به مقصد دوحه ترک کرد .
به گفته سفیر ایران در قطر سفر رئیس دفتر رئیس جمهور به دعوت امیر قطر در « راستای توسعه روابط دوجانبه مشورت ها و به ویژه موضوع ایرانیان » صورت گرفته است .
تا لحظه انتشار خبر (عصر یکشنبه ) هیچ خبری مبنی بر بازگشت مشایی از قطر از سوی رسانه ها منتشر نشده و برخی منابع « فردا » نیز از بازگشت وی اظهار بی اطلاعی کردند. این نقش جدید مشایی است یا وظیفه جدید
از سوی دیگر با اوج گیری شایعات یک سایت حامی مشایی خبر دیدار مسئول دفتر رئیس جمهور با وزیر امور خارجه آمریکا را رد کرد.
به گزارش « فردا » یک منبع نزدیک به مهندس اسفندیار رحیم مشایی رییس دفتر رییس جمهوری گفت : مشایی تنها برای بررسی و رسیدگی به امور ایرانیان مقیم قطر به این کشور سفر کرده است و هیچ دیداری با مقامات آمریکایی نداشته است .
این تکذیبیه در حالی مطرح شد که هیچ یک از منابع خبری در مورد دیدار مشایی با مقامات آمریکایی خبری منتشر نکرده بودند و از این رو تکذیبیه حامیان مشایی عجیب به نظر می رسد.
در همین حال قابل توجه است که بعید به نظر می رسد مقامات آمریکایی دیگری بجز سفیر آمریکا در قطر پیش از کلینتون در دوحه حاضر شده باشند و باید دید دیدار مشایی با کدام یک از مقامات آمریکایی تکذیب شده است که کسی از حضور آنان در قطر خبر ندارد. پیشتر حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نسبت به انتشار شایعاتی مبنی بر تمایل یکی از افراد نزدیک به رئیس جمهور محترم برای تعامل با آمریکا و وجود قرینه هایی نظیر رویکرد ایشان به عرصه های سیاسی و فرهنگی مورد قبول آمریکا و ناهمخوان با مبانی ارزشی انقلاب ابراز نگرانی کرده بود.
علی مطهری نماینده منتقد دولت نیز در گفتگویی از دولت خواسته بود که با مردم صادق باشد و اگر در پشت پرده با قدرت های بزرگ گفت و گوهایی دارد به مردم اعلام کند و مسئله انرژی هسته ای را به رابطه با آمریکا پیوند نزند.


دسته ها : سیاسی
X